Privredna komora Srbije

Dobrička 2, 18000 Niš, Srbija, e-mail: pknis@pks.rs

Tel: +381 18 510 999

Na putu egipatskog Ekonomskog karavana, koji u cilju unapređenja robne razmene, usluga, ali kulturnih dobara ovih dana obilazi krajeve naše zemlje, našli su se i privrednici sa područja niškog regiona. Na sastanku predstavnika privrednih društava sa područja Nišavskog, Pirotskog i Topličkog okruga sa egipatskom delegacijom koju je predvodio Nj.E. Amr Aguvejli, bilo je reči o razvoju turizma, unapređenju spoljnotrgovinske razmene, i to pre svega u domenu prehrambene i tekstilne industrije.

Skupu u PKS-RPK Niš prisustvovao je i opunomoćeni ministar, savetnik arapske republike Egipat, dr Ayman Aly Osman Hassan, koji je naglasio da s obzirom na relativno mali obim spoljnotrgovinske saradnje između dveju zemalja od oko 100 miliona dolara, postoji još puno oblasti koje omogućavaju uspostavljanje boljih privredno-ekonomskih i kulturnih veza. Saradnja Srbije i Egipta trebalo bi da ide u pravcu usklađivanja izvoznih sertifikata i savladavanja carinskih prepereka, posebno Egipta prema Srbiji, što će značajno uticati na promet roba i usluga. Nj.E. Amr Aguvejli je naglasio da će ovaj Ekonomski karavan uskoro prerasti u veliki biznis forum posvećen bilateralnoj saradnji na svim nivoima.

 

Press:

TV Zona plus

TV Belle Amie

 

 

 

Dualno obrazovanje

Dualno obrazovanje

 Dualno obrazovanje - Izjava o nameri Izjava o nameri za poslodavca           Uputstvo za popunjavanje izjave

Vesti

Kursna lista NBS

Newsletter

Članarina 2018

Članarina 2018

Registrovani korisnici

FNT 2017

III Forum naprednih tehnologija

Kalendar događaja

 ◄◄ 
 ◄ 
 ►► 
 ► 
februar 2019
pon uto sre čet pet sub ned
1
2
3
4
5
Beograd, Serbia
PKS, velika sala
  Ministarstvo trgovine, turizma i telekomunikacija i Privredna komora Srbije organizuju javnu [...]
Datum :  utorak, 05 februar 2019
6
7
8
No Image
PKS RPK Niš - velika sala na II spratu
PKS – RPK Niš u saradnji sa emisijom o poljoprivredi AgroJug, organizuje savetovanje „Stanje [...]
Datum :  petak, 08 februar 2019
9
10
11
12
13
Niš, Serbia
PKS RPK Niš - velika sala na II spratu
  Udruženje za hemisku, gumarsku industriju i industriju nemetala PKS i Služba za cirkularnu [...]
Datum :  sreda, 13 februar 2019
14
PKS RPK Niš - velika sala na II spratu
  Razvojna agencija Srbije, Ministarstvo privrede i Fond za razvoj u cilju realizacije Strategije [...]
Datum :  četvrtak, 14 februar 2019
15
16
17
18
19
PKS RPK Niš - velika sala na II spratu
    Privredna komora Srbije u saradnji sa Upravom za sprečavanje pranja novca – Ministarstvo [...]
Datum :  utorak, 19 februar 2019
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Izdvajamo

Vodič za izvoz u Rusiju

Go to top