Privredna komora Srbije

Dobrička 2, 18000 Niš, Srbija, e-mail: pknis@pks.rs

Tel: +381 18 510 999

Na putu egipatskog Ekonomskog karavana, koji u cilju unapređenja robne razmene, usluga, ali kulturnih dobara ovih dana obilazi krajeve naše zemlje, našli su se i privrednici sa područja niškog regiona. Na sastanku predstavnika privrednih društava sa područja Nišavskog, Pirotskog i Topličkog okruga sa egipatskom delegacijom koju je predvodio Nj.E. Amr Aguvejli, bilo je reči o razvoju turizma, unapređenju spoljnotrgovinske razmene, i to pre svega u domenu prehrambene i tekstilne industrije.

Skupu u PKS-RPK Niš prisustvovao je i opunomoćeni ministar, savetnik arapske republike Egipat, dr Ayman Aly Osman Hassan, koji je naglasio da s obzirom na relativno mali obim spoljnotrgovinske saradnje između dveju zemalja od oko 100 miliona dolara, postoji još puno oblasti koje omogućavaju uspostavljanje boljih privredno-ekonomskih i kulturnih veza. Saradnja Srbije i Egipta trebalo bi da ide u pravcu usklađivanja izvoznih sertifikata i savladavanja carinskih prepereka, posebno Egipta prema Srbiji, što će značajno uticati na promet roba i usluga. Nj.E. Amr Aguvejli je naglasio da će ovaj Ekonomski karavan uskoro prerasti u veliki biznis forum posvećen bilateralnoj saradnji na svim nivoima.

 

Press:

TV Zona plus

TV Belle Amie

 

 

 

ADATechAK

JAVNI POZIV ZA TRENERE

Vesti

Kursna lista NBS

Newsletter

Članarina 2018

Članarina 2018

Registrovani korisnici

FNT 2017

III Forum naprednih tehnologija

Kalendar događaja

 ◄◄ 
 ◄ 
 ►► 
 ► 
decembar 2018
pon uto sre čet pet sub ned
1
2
3
4
5
Niš, Serbia
PKS RPK Niš - velika sala na II spratu
Build Energy Team - BET u partnerstvu sa PKS - RPK Niša, a pod institucionalnim pokroviteljstvom [...]
Datum :  sreda, 05 decembar 2018
6
Niš, Serbia
PKS RPK Niš - mala sala na I spratu
  KONSTITUTIVNA SEDNICA SEKCIJE ZA NISKOGRADNJU I VISOKOGRADNJU PKS-RPK NIŠ Dnevni red 1. [...]
Niš, Serbia
PKS RPK Niš - velika sala na II spratu
  EBRD pomaže malim i srednjim preduzećima da iskoriste svoje međunarodne trgovinske [...]
Datum :  četvrtak, 06 decembar 2018
7
Niš, Serbia
PKS RPK Niš - velika sala na II spratu
    „Dualno obrazovanje najvažnija je tema za budućnost Srbije, za ekonomski rast i [...]
Datum :  petak, 07 decembar 2018
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Izdvajamo

Vodič za izvoz u Rusiju

Go to top