Privredna komora Srbije

Dobrička 2, 18000 Niš, Srbija, e-mail: pknis@pks.rs

Tel: +381 18 510 999

ATA karnet je međunarodni carinski dokument koji omogućava privremeni izvoz najvažnijih grupa roba kojima se trguje u svetu. ATA karnetom roba cirkuliše neocarinjena u periodu od jedne godine na carinskom području zemlje koja je prihvatila Konvenciju o privremenom uvozu i to bez popunjavanja nacionalnih carinskih isprava, plaćanja carine ili polaganja depozita, što inače sledi u redovnom postupku za izvoz, odnosno uvoz. ATA karnet se izdaje za robu koja će se privremeno izvesti iz Srbije, a zatim ponovo uvesti u nepromenjenom stanju.

Od 20. avgusta 2018. godine, Privredna komora Srbije – Regionalna privredna komora Niš počela je sa izdavanjem dodatnih ATA listova (talona i kupona). Rok važenja ATA karneta određuje Privredna komora Srbije u skladu sa rokom  predviđenim Konvencijom, odnosno 12 meseci od datuma izdavanja. U tom periodu od godinu dana, u roku važenja ATA karneta, pravno ili fizičko lice može privremeno izvoziti robu koja je naznačena na robnoj listi. Glavne kategorije roba koje se privremeno izvoze po osnovu ATA karneta su sledeće: antikviteti, mašine, alatne mašine, oprema za ugostiteljstvo, obuća, igračke, kompjuteri, kancelarijska oprema, električna/elektronska i naučna oprema, hirurška i stomatološka oprema, umetnički radovi itd.  Za svako naredno putovanje, potrebni su dodatni ATA listovi, koji se mogu preuzeti u PKS - Regionalnoj privrednoj komori Niš.

Radi podsećanja, od novembra 2017. godine, Regionalna privredna komora Niš započela jeizdavanje sledećih izvoznih dokumenata: UVERENJE O POREKLU ROBE - Certificate of origin (Nepreferencijalno uverenje), UVERENJE O POREKLU ROBE „FORM A“ - Certificate of origin (Preferencijalno uverenje), UVERENJE O POREKLU ROBE IZ TREĆE ZEMLJE, UVERENJE O POREKLU ROBE U POSTUPCIMA JAVNIH NABAVKI, OVERA EXPORT REGISTRY FORM, OVERA CENOVNIKA, OVERA FAKTURE, overa ostalih dokumenta. Od janura do avgusta 2018. godine izdato je više od 1100 dokumenata iz oblasti javnih ovlašćenja, tako da se RPK Niš može pohvaliti velikim uspehom u ovoj sferi poslovanja.

Preuzimanje dodatnih ATA listova u Regionalnoj privrednoj komori Niš još jedan je dokaz prednosti jedinstvenog komorskog sistema Srbije i očekujemo podjednako dobar rezultat kao u oblasti izdavanja uvozno-izvoznih dokumenata, sve u cilju olakšanja poslovanja privrednih društava našeg regiona.

 

 

ADATechAK

JAVNI POZIV ZA TRENERE

Vesti

Kursna lista NBS

Newsletter

Članarina 2018

Članarina 2018

Registrovani korisnici

FNT 2017

III Forum naprednih tehnologija

Kalendar događaja

 ◄◄ 
 ◄ 
 ►► 
 ► 
septembar 2018
pon uto sre čet pet sub ned
1
2
3
4
5
6
Niš, Serbia
PKS RPK Niš - velika sala na II spratu
  Privredna komora Srbije, u okviru Projekta za poboljšanje investicione klime u Srbiji, koji [...]
Datum :  četvrtak, 06 septembar 2018
7
8
9
10
No Image
Pirot, Serbia
Privredna komora Pirota
  Privredna komora Srbije organizuje dvodnevnu Obuku - Primena Pravilnika o malim količinama [...]
Datum :  ponedeljak, 10 septembar 2018
11
No Image
Niš, Serbia
PKS RPK Niš - velika sala na II spratu
  Razvojna agencija Srbije i Regionalna razvojna agencija Jug, u saradnji sa Privrednom komorom [...]
Datum :  utorak, 11 septembar 2018
12
13
14
15
16
17
Beograd, Serbia
Privredna komora Srbije - Velika sala na II spratu
  Privredna komora Srbije u saradnji sa Ministarstvom unutrašnjih poslova – Upravom granične [...]
Datum :  ponedeljak, 17 septembar 2018
18
19
20
Niš, Serbia
PKS RPK Niš - mala sala na I spratu
  Privredna komora Srbije, u okviru Projekta za poboljšanje investicione klime u Srbiji, koji [...]
Datum :  četvrtak, 20 septembar 2018
21
22
23
24
25
Niš, Serbia
PKS RPK Niš - mala sala na I spratu
  Centar za reformu finansijskog izveštavanja Svetske banke (CFRR) u saradnji sa Privrednom [...]
Datum :  utorak, 25 septembar 2018
26
Niš, Serbia
PKS RPK Niš - mala sala na I spratu
  PKS - Regionalna privredna komora Nišavskog, Pirotskog i Topličkog upravnog okruga u [...]
Datum :  sreda, 26 septembar 2018
27
28
Niš, Serbia
PKS RPK Niš - mala sala na I spratu
  Privredna komora Srbije u saradnji sa GIZ-om, realizuje projekat „Energetska efikasnost u [...]
Datum :  petak, 28 septembar 2018
29
30

Izdvajamo

Vodič za izvoz u Rusiju

Go to top