Privredna komora Srbije

Dobrička 2, 18000 Niš, Srbija, e-mail: pknis@pks.rs

Tel: +381 18 510 999

U sredu, 23. maja, u suorganizaciji PKS-RPK Niš, lokalnim privrednicima i medijima predstavljen je projekat „IPO Go! – Izađi na berzu“, koji ima za cilj da stimuliše razvoj srpske privrede kroz podizanje svesti o mogućnosti da izlaskom na Beogradsku berzu kompanije iz Srbije mogu da obezbede potreban kapital, kao i pružanje neophodne stručne pomoći kompanijama u ovom procesu.

U obraćanju niškim privrednicima predstavnici Beogradske berze i PwC-a su istakli značaj strateškog opredeljenja proaktivnih kompanija da dalji razvoj finansiraju putem berze, potencijalne koristi izlaska na berzu, koje se ostvaruju kako za pojedinačne kompanije, tako i za privredu i makroekonomske pokazatelje u celosti, ali i detaljnu proceduru koju je neophodno da kompanije sprovedu u procesu listiranja na berzi i iskustva iz razvijenih evropskih i zemalja u okruženju. Posebno je istaknut značaj saradnje koju kompanija u procesu izlaska na berzu ostvaruje sa saradnicima i savetnicima iz oblasti finansija, marketinga, revizije, ali i unapređenja koja se u kompanijama mogu postići u oblasti izveštavanja, korporativnog upravljanja i celokupnom poslovnom procesu.

Projekat Beogradske berze finansira Specijalni akcionarski fond Evropske banke za obnovu i razvoj (EBRD SSF), dok je realizacija ovog projekta poverena renomiranoj svetskoj revizorsko-konsultantskoj kući PwC koja ima značajna iskustva u savetovanju kompanija tokom procesa inicijalne javne ponude, odnosno izlaska na berzu. Prezentacije projekta „IPO Go! – Izađi na berzu“ planirane su narednih dana u privrednim komorama Kragujevca i Novog Sada, a naredni koraci podrazumevaju i aktivnu saradnju između selektovanih privrednika koji su zainteresovani za izlazak na berzu i izvršnog tima predstavnika PwC-a i Beogradske berze.

Press

https://tvzonaplus.rs/izadji-na-berzu/

 

 

ADATechAK

JAVNI POZIV ZA TRENERE

Vesti

Kursna lista NBS

Newsletter

Članarina 2018

Članarina 2018

Registrovani korisnici

FNT 2017

III Forum naprednih tehnologija

Kalendar događaja

 ◄◄ 
 ◄ 
 ►► 
 ► 
decembar 2018
pon uto sre čet pet sub ned
1
2
3
4
5
Niš, Serbia
PKS RPK Niš - velika sala na II spratu
Build Energy Team - BET u partnerstvu sa PKS - RPK Niša, a pod institucionalnim pokroviteljstvom [...]
Datum :  sreda, 05 decembar 2018
6
Niš, Serbia
PKS RPK Niš - mala sala na I spratu
  KONSTITUTIVNA SEDNICA SEKCIJE ZA NISKOGRADNJU I VISOKOGRADNJU PKS-RPK NIŠ Dnevni red 1. [...]
Niš, Serbia
PKS RPK Niš - velika sala na II spratu
  EBRD pomaže malim i srednjim preduzećima da iskoriste svoje međunarodne trgovinske [...]
Datum :  četvrtak, 06 decembar 2018
7
Niš, Serbia
PKS RPK Niš - velika sala na II spratu
    „Dualno obrazovanje najvažnija je tema za budućnost Srbije, za ekonomski rast i [...]
Datum :  petak, 07 decembar 2018
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Izdvajamo

Vodič za izvoz u Rusiju

Go to top